• Parseller Mah. Çimen Sok. No:90 Ümraniye / İST.
  • 7/24 Servis

otomatik kollu bariyer servis

Otomatik kollu bariyer sistemleri  3 çeşit ayrılmaktadır 220 volt  olan otopark bariyerleri çok yoğun kullanıma uygun değildir kullanım alanları genellikle ufak çaplı siteler binalar fabrika hastane gibi yerlerdir 24 dc volt otomatik bariyerler çok yoğun kullanıma uygundur.Kullanıcıların şikayetçi oldukları husus yavaş açılıp kapanmasıdır ve kapanınca çok sesli kapanarak rahatsızlık vermesidir 24 dc volt bariyer sürekli açılıp kapanma yapabilmekte olup ani açılma ve kapanma hızlarını ayarlamayı mümkün kılar açılıp durma noktasına 10 cm kala yavaşlar ve durur  kapanışta 10 cm kala yavaşlar durur. Hidrolik kollu  bariyerler çok pahalıdır ortalama 10 20 sene el vurmazsınız sadece çalışır mükemmel bir tasarım .

Otomatik bariyer montajı çok önemlidir bariyer ne kadar düzgün montajı ve terazi de kurulursa bariyerdeki mekanik yayı ne kadar hassas ayarlanırsa o kadar uzun ömürlü olur sürekli uzun bir alüminyum kolu kaldırır indirir hiç yorulmazlar. Emniyet sensörleri montajında mutlaka kapaklar kapatılınca mutlaka vida yerleri dahil olmak üzere tüm etrafı silikonla kapatılmalıdır karınca örümcek gibi canlılar girmemesi için .

Otomatik bariyerlerde arızalar nelerdir otomatik bariyerlerin alüminyum kolu dengelemek ve bariyerin rediktörüne yardımcı olmak için çelik yaylar  uzun yıllar sonunda kırılma riski taşırlar genellikle çalışmaya dayalı olarak çelikte olsa bir metal yorgunluğu oluşur bu metal yorgunluğunu % 15 oranında hava şartları da belirlemektedir sıcak soğuk bariyer yaylarını genleştirerek kırılmasına neden olurlar. Emniyet fotoselleri karınca örümcek gibi canlılar veya doğal şartlardan ömrünü tamamladığı için arızalanabilmektedir.Uzaktan kumanda eskisi gibi uzaktan açmıyorsa kumanda pili bitmiş olabilir pili değiştirdiniz hala sorun devam etmekte bu durumda yapılması gereken başka bir kumanda ile tekrar deneme yapmaktır sorun yinede devam ediyor ise otomatik bariyerinizin uzaktan kumanda alıcısı arızalıdır değişmesi gerekmektedir  uzaktan kumanda alıcısı neden arızalanır tamamen doğal olup ömrünü doldurmuş olmasından kaynaklanır.

değildir montaj fiyatımız 450 tl.satın almak için https://otkdoor.com/otomatik-otopark-kolu-bariyer-comunello-u-178.html